Higher Autoryzowany sklep marki Krause

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Kontakt

tel. 74 857 03 39
biuro@alusystems.pl

Aktualności

Zapraszamy do przeglądania naszego bloga!

Domowe misje bezpieczne i wygodne z drabiną przegubową

Wystarczy jeden krok by zapewnić sobie bezpieczeństwo i wygodę przy codziennych obowiązkach, jak mycie okien, czy robienie porządków na półkach w wysokich do sufitu szafach. Przy tych czasem akrobatycznych zadaniach zapewni je nam drabina. Nasze produkty mają stosowne zabezpieczenia i pomogą nam nawet przy trudnym wyzwaniu, jakim jest ozdabianie światełkami domu czy zewnętrznej choinki. Ale jaką wybrać?

Jak odpowiednio rozłożyć drabinę?

W zależności od wyboru rodzaju drabiny musimy liczyć się z tym, że w różny sposób może się ona rozkładać. W większości przypadków proces ten wcale nie jest skomplikowany i wystarczy intuicyjne działanie, które pozwoli na stabilne rozłożenie sprzętu. Problemy mogą jednak pojawić się przy stawianiu nietypowych drabin, kilkuczęściowych produktów, których proces rozkładania może być nieco bardziej skomplikowany. Sprawdź, jak poradzić sobie z poszczególnymi rozwiązaniami.

Jak ustawić drabinę na schodach?

Korzystanie z drabiny powinno odbywać się w warunkach, które gwarantują pełne bezpieczeństwo. Dlatego wydaje się wręcz niemożliwe jej ustawianie na schodach, które przecież nie są powierzchnią płaską. Na szczęście dostępne są modele drabin, które idealnie sprawdzają się na schodach, gwarantując stabilną i bezpieczną pracę. Jak ustawić drabinę na schodach? O tym dowiesz się w poniższym artykule.

Drabiny Dwustronne - idealne do prac domowych i budowlanych

0

Drabiny wygodne w użytkowaniu 

W zależności od potrzeb możesz wybrać wysokość drabiny dwustronnej, ale również sposób jej rozstawiania. Drabiny aluminiowe dwustronne to produkty, które są wyjątkowo przyjemne w użytkowaniu. Z czego to wynika? Są lekkie, wygodne, można je dowolnie przenosić, a odpowiednio rozłożone gwarantują stabilność. Szerokie stopnie umożliwiają wygodne ułożenie się na drabinie. Nie bez powodu wykorzystywane są zarówno w domach, biurach, warsztatach jak i na budowach. Warunkiem bezpieczeństwa drabiny jest pewny zakup, czyli pozyskanie produktu od producenta, który spełniając odpowiednie normy, może zagwarantować trwałość i stabilność drabiny oraz wykorzystanie najlepszych materiałów do jej wyprodukowania. Zanim dokonasz zakupu, warto sprawdzić, dla jakich użytkowników jest przeznaczona wybrana drabina i jakie cechy użytkowe obiecuje producent czy dystrybutor. 

Produkt dopasowany do potrzeb

Lekka i komfortowa drabina aluminiowa dwustronna to gwarancja swobodnego użytkowania produktu na co dzień. Wybierając drabinę, zastanów się przede wszystkim, do jakich prac będzie wykorzystywana. Drabiny aluminiowe mogą być bardzo niskie, posiadające jedynie dwa lub trzy stopnie — to produkty, które świetnie sprawdzą się w bibliotekach, archiwach, domowych spiżarniach — wszędzie tam, gdzie sięgnąć musimy jedynie najwyższej półki w pomieszczeniu. Taki rodzaj drabiny jest dużo bardziej komfortowy w użytkowaniu na danych przestrzeniach niż wysoki produkt. Specjalnie przygotowane drabiny mogą być również pomocą przy wykonywaniu codziennych czynności przez przedszkolaków — mycie buzi, zębów — dwustopniowa drabina przyda się przy zlewie, pod warunkiem, że proces ten będzie przebiegał przy nadzorze osoby dorosłej.

 

Jeśli mówimy o cechach użytkowych drabin, nie możemy zapomnieć o drabinach teleskopowych dwustronnych. To dzięki nim możliwa jest regulacja wysokości drabiny, a tym samym dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb użytkowników. Drabiny teleskopowe są uniwersalne szczególnie w miejscach budowy i prac remontowych. Sprawdzają się przy renowacji dachów i rynien oraz wszędzie tam, gdzie wysokość pomieszczeń jest większa od przeciętnych wymiarów. 

Bezpieczeństwo użytkowania drabiny dwustronnej — na co zwrócić uwagę

Niezależnie od tego, jaki rodzaj drabiny wybierzesz, kilka czynników będzie w każdym przypadku istotne. Bezpieczeństwo w trakcie użytkowania drabiny to proces kluczowy dla zachowania zdrowia, a nawet życia użytkownika, a także gwarancji bezpieczeństwa całego otoczenia, w którym wykonywane są dane prace. Zanim rozłożysz drabinę, dokładnie zapoznaj się z instrukcją, jaką dołączył do niej producent. Kolejnym krokiem będzie ocena otaczającej sytuacji. Należy sprawdzić, czy rozkładana drabina nie jest stawiana w pobliżu drzwi lub okien, które ktoś może nagle otworzyć. Stabilne podłoże to kolejny czynnik konieczny do zachowania. Płaskie, pewne i pozbawione bruzd będzie odpowiednie do rozstawienia drabiny. Wszelkie uchybienia mogą stanowić niebezpieczeństwo. W pracach na zewnątrz budynków ważne jest zwrócenie uwagi również na panujące warunki atmosferyczne. Mocny wiatr jest przeciwwskazaniem do rozkładania drabiny i wchodzenia na nią. Obfity deszcz to z kolei niebezpieczeństwo poślizgnięcia się na mokrych szczeblach drabiny. 

 

Drabiny dwustronne mogą przybierać różne formy, w zależności od zapotrzebowania użytkowników. Producenci starają się jak najlepiej trafić w zapotrzebowanie odbiorców. Drabiny dwustronne Krause świetnie sprawdzają się w pracach remontowych i budowlanych. Ich stelaż jest bezpieczny dla użytkowników, ponieważ posiada dodatkowe wzmocnienie zamontowane na przeciwległych stronach. Wybierz taki rodzaj drabiny, który będzie wygodny w Twojej codziennej pracy. 

 

Komentarze do wpisu (0)

Wysyłka
Składając zamówienie w ciągu

00 231605
paczkę nadamy jutro 04.12.2023

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Przejdź do porównywarki
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl