Higher Autoryzowany sklep marki Krause

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Kontakt

tel. 74 857 03 39
biuro@alusystems.pl

Aktualności

Zapraszamy do przeglądania naszego bloga!

Jak odpowiednio rozłożyć drabinę?

W zależności od wyboru rodzaju drabiny musimy liczyć się z tym, że w różny sposób może się ona rozkładać. W większości przypadków proces ten wcale nie jest skomplikowany i wystarczy intuicyjne działanie, które pozwoli na stabilne rozłożenie sprzętu. Problemy mogą jednak pojawić się przy stawianiu nietypowych drabin, kilkuczęściowych produktów, których proces rozkładania może być nieco bardziej skomplikowany. Sprawdź, jak poradzić sobie z poszczególnymi rozwiązaniami.

Drabiny Dwustronne - idealne do prac domowych i budowlanych

Wygodne w użytkowaniu, pomocne zarówno przy pracach domowych, jak i pracach budowlanych. Drabiny dwustronne sprawdzają się na wielu polach. Warto wybierać stabilne i trwałe produkty niezależnie od ich przeznaczenia. Korzystając z ofert i usług pewnych producentów, możesz liczyć na bezpieczne produkty, a tym samym bezpieczne prace budowlane. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając drabinę.

 

Jak obliczyć powierzchnię rusztowania

Rusztowania to wyposażenie, które przydaje się podczas prowadzenia wielu robót budowlanych. To właśnie dzięki niemu możliwe jest prowadzenie prac na wysokościach, zarówno przy budowie jak i remoncie domu jednorodzinnego oraz bloków czy wielkopowierzchniowych budynków. Istnieje wiele typów rusztowań, a każdy inwestor, zanim przystąpi do pracy powinien skalkulować koszty całej inwestycji. Do tego potrzebna będzie mu wiedza o powierzchni rusztowań. Jak obliczyć metry kwadratowe rusztowania? O tym przeczytasz w naszym artykule.

Dlaczego warto wybrać do swoich prac rusztowanie aluminiowe?

0

Rusztowania - podstawowe narzędzie pracy 

Rusztowanie to niewątpliwie podstawowe narzędzie pracy na wszelkiego rodzaju budowach. Ich dostępność oraz ogromna różnorodność sprawiają, iż nierzadko producenci mają problem z podjęciem właściwej decyzji odnośnie zakupu odpowiedniego sprzętu. Wśród oferowanych rusztowań mają oni bowiem do wyboru rozmaite rodzaje konstrukcji wykonanych z różnorodnych surowców. Nie ulega również wątpliwości, iż najbardziej popularne są nadal rusztowania warszawskie oraz inne, bardziej nowoczesne konstrukcje stalowe. Stosunkowo niedawno producenci zaczęli wprowadzać  do swoich ofert również rusztowania aluminiowe. Czym jednak właściwie różnią się one od tych powszechnie stosowanych rusztowań?

 

Rusztowania aluminiowe – zalety i wady

Rusztowania aluminiowe, choć nie są typem najpopularniejszych rusztowań, to jednak posiadają one tyle zalet, że nie sposób o nich nie wspomnieć. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na trwałość materiału. Aluminium bowiem w przeciwieństwie do stali jest tworzywem bardziej odpornym  na wszelkiego rodzaju niekorzystne warunki atmosferyczne, uszkodzenia oraz korozję.  Jest to szczególnie ważne z tej prostej przyczyny, że rusztowania  będąc niekiedy tygodniami rozstawione na budowach bywają narażone na niekorzystne działanie wilgoci.

Kolejną zaletą rusztowań aluminiowych jest ich niższa w stosunku do rusztowań stalowych waga (czasami nawet o połowę). Ma to niewątpliwie ogromne znaczenie zarówno podczas montażu, niekiedy bowiem jeden pracownik musi poradzić sobie z rozstawieniem całej konstrukcji oraz podczas transportu. Nie jest tajemnicą, iż transport narzędzi na budowę bywa bardzo kosztowny. Dlatego też ogromną ich zaletą jest zawsze niska waga i kompaktowa konstrukcja, umożliwiające obniżenie tychże kosztów.

 

rusztowania aluminiowe krause protec xsRusztowania aluminiowe - wysoka jakość przy zachowaniu dobrych cen

Rusztowania aluminiowe mimo ogromu zalet posiadają niestety również wady. A właściwie jedną wadę – jest nią cena. Wpływa na nią natomiast wiele czynników. Niestety samo aluminium jest nadal na tyle drogie, że siłą rzeczy tanie nie mogą być wytworzone z tego surowca produkty. Im z kolei taki produkt jest droższy, tym mniejsza jest liczba kupujących. Im mniejsza liczba kupujących tym z znowu niższa sprzedaż a co za tym idzie, większe koszty produkcji.

Analizując jednak wszystkie koszty dochodzimy do wniosku, że mimo wszystko jest to zakup na dłuższą metę opłacalny. Wysoką cenę zakupu rekompensują bowiem niższe koszty transportu oraz mniejsza ilość niezbędnych na wykonanie danej pracy roboczo-godzin.

 

Rusztowania aluminiowe – rodzaje

Najpopularniejszym rodzajem rusztowań aluminiowych są  rusztowania jezdne. Ze względu bowiem na niską wagę takie rusztowania można bez problemu przemieszczać po budowie na specjalnych rolkach. Niemalże wszystkie dostępne obecnie na rynku rusztowania jezdne, to konstrukcje wykonane z aluminium. Największą popularnością oraz zaufaniem klientów  w tej dziedzinie cieszy się niewątpliwie marka KRAUSE. W jej ofercie znajdujemy na przykład doskonałej jakości rusztowanie ClimTec czy bardziej profesjonalne Stabilo. 

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ NA RUSZTOWANIA ALUMINIOWE

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium