Higher Autoryzowany sklep marki Krause

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Kontakt

tel. 74 857 03 39
biuro@alusystems.pl

Aktualności

Zapraszamy do przeglądania naszego bloga!

Domowe misje bezpieczne i wygodne z drabiną przegubową

Wystarczy jeden krok by zapewnić sobie bezpieczeństwo i wygodę przy codziennych obowiązkach, jak mycie okien, czy robienie porządków na półkach w wysokich do sufitu szafach. Przy tych czasem akrobatycznych zadaniach zapewni je nam drabina. Nasze produkty mają stosowne zabezpieczenia i pomogą nam nawet przy trudnym wyzwaniu, jakim jest ozdabianie światełkami domu czy zewnętrznej choinki. Ale jaką wybrać?

Jak odpowiednio rozłożyć drabinę?

W zależności od wyboru rodzaju drabiny musimy liczyć się z tym, że w różny sposób może się ona rozkładać. W większości przypadków proces ten wcale nie jest skomplikowany i wystarczy intuicyjne działanie, które pozwoli na stabilne rozłożenie sprzętu. Problemy mogą jednak pojawić się przy stawianiu nietypowych drabin, kilkuczęściowych produktów, których proces rozkładania może być nieco bardziej skomplikowany. Sprawdź, jak poradzić sobie z poszczególnymi rozwiązaniami.

Jak ustawić drabinę na schodach?

Korzystanie z drabiny powinno odbywać się w warunkach, które gwarantują pełne bezpieczeństwo. Dlatego wydaje się wręcz niemożliwe jej ustawianie na schodach, które przecież nie są powierzchnią płaską. Na szczęście dostępne są modele drabin, które idealnie sprawdzają się na schodach, gwarantując stabilną i bezpieczną pracę. Jak ustawić drabinę na schodach? O tym dowiesz się w poniższym artykule.

Długość drabiny a wysokość robocza - wyjaśniamy

0

Decydując się na zakup drabiny zazwyczaj w pierwszej kolejności sprawdzamy jej wysokość oraz wagę. Wśród podanych parametrów niewątpliwie największe wątpliwości u zainteresowanych budzi takie pojęcie, jak wysokość robocza, często niestety mylnie postrzegana jako długość drabiny. Wyjaśniamy zatem, czym oba te wymiary różnią się od siebie.

Długość drabiny, to wymiar, który ma największe znaczenie ze względu na transport i przechowywanie. Jest to bowiem faktyczna długość drabiny po złożeniu lub rozłożeniu. Dlatego też w drabinach wielofunkcyjnych i wieloelementowych producenci podają zazwyczaj wszystkie możliwe długości.

Wysokość robocza z długością drabiny ma natomiast niewiele wspólnego. Jest to bowiem maksymalny zasięg pracy przeciętnego człowieka i ma on znaczenie nie ze względu na transport czy przechowywanie a ze względu na rodzaj zaplanowanych przy użyciu danej drabiny czynności. Wysokością roboczą drabiny jest zatem długość całkowita tejże drabiny po rozłożeniu, do której dodajemy średnio około 0,8 do 1,5 metra, choć w zależności od rodzaju i modelu drabiny różnica ta może być inna. Obliczamy ją biorąc pod uwagę zasięg ramion przeciętnego, dorosłego człowieka, stojącego na maksymalnej, bezpiecznej wysokości. Za taką natomiast uznaje się w przypadku drabin przystawnych czwarty stopień od góry a w przypadku drabin rozstawnych trzeci stopień. Dlatego też dla każdej drabiny producent jest zobowiązany indywidualnie podać wysokość roboczą.

Długość drabiny a wysokość robocza

Zarówno długość drabiny, jak i jej wysokość robocza są podczas wyboru omawianego narzędzia parametrami bardzo ważnymi. Wpływają one zarówno na wygodę, jak i, a właściwie przede wszystkim, na bezpieczeństwo użytkownika. Źle dobrana wysokość robocza może się w najlepszym przypadku przyczynić do bólu ramion i kręgosłupa a w najgorszym doprowadzić do niefortunnego wypadku. Nigdy nie należy zatem danej wysokości roboczej wydłużać wchodząc na wyższe, niż zalecane przez producenta szczeble.

Komentarze do wpisu (0)

Wysyłka
Składając zamówienie w ciągu

00 224753
paczkę nadamy jutro 07.12.2023

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Przejdź do porównywarki
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl