Higher Autoryzowany sklep marki Krause

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Kontakt

tel. 74 857 03 39
biuro@alusystems.pl

Aktualności

Zapraszamy do przeglądania naszego bloga!

Jak odpowiednio rozłożyć drabinę?

W zależności od wyboru rodzaju drabiny musimy liczyć się z tym, że w różny sposób może się ona rozkładać. W większości przypadków proces ten wcale nie jest skomplikowany i wystarczy intuicyjne działanie, które pozwoli na stabilne rozłożenie sprzętu. Problemy mogą jednak pojawić się przy stawianiu nietypowych drabin, kilkuczęściowych produktów, których proces rozkładania może być nieco bardziej skomplikowany. Sprawdź, jak poradzić sobie z poszczególnymi rozwiązaniami.

Drabiny Dwustronne - idealne do prac domowych i budowlanych

Wygodne w użytkowaniu, pomocne zarówno przy pracach domowych, jak i pracach budowlanych. Drabiny dwustronne sprawdzają się na wielu polach. Warto wybierać stabilne i trwałe produkty niezależnie od ich przeznaczenia. Korzystając z ofert i usług pewnych producentów, możesz liczyć na bezpieczne produkty, a tym samym bezpieczne prace budowlane. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając drabinę.

 

Jak obliczyć powierzchnię rusztowania

Rusztowania to wyposażenie, które przydaje się podczas prowadzenia wielu robót budowlanych. To właśnie dzięki niemu możliwe jest prowadzenie prac na wysokościach, zarówno przy budowie jak i remoncie domu jednorodzinnego oraz bloków czy wielkopowierzchniowych budynków. Istnieje wiele typów rusztowań, a każdy inwestor, zanim przystąpi do pracy powinien skalkulować koszty całej inwestycji. Do tego potrzebna będzie mu wiedza o powierzchni rusztowań. Jak obliczyć metry kwadratowe rusztowania? O tym przeczytasz w naszym artykule.

Długość drabiny a wysokość robocza - wyjaśniamy

0

Decydując się na zakup drabiny zazwyczaj w pierwszej kolejności sprawdzamy jej wysokość oraz wagę. Wśród podanych parametrów niewątpliwie największe wątpliwości u zainteresowanych budzi takie pojęcie, jak wysokość robocza, często niestety mylnie postrzegana jako długość drabiny. Wyjaśniamy zatem, czym oba te wymiary różnią się od siebie.

Długość drabiny, to wymiar, który ma największe znaczenie ze względu na transport i przechowywanie. Jest to bowiem faktyczna długość drabiny po złożeniu lub rozłożeniu. Dlatego też w drabinach wielofunkcyjnych i wieloelementowych producenci podają zazwyczaj wszystkie możliwe długości.

Wysokość robocza z długością drabiny ma natomiast niewiele wspólnego. Jest to bowiem maksymalny zasięg pracy przeciętnego człowieka i ma on znaczenie nie ze względu na transport czy przechowywanie a ze względu na rodzaj zaplanowanych przy użyciu danej drabiny czynności. Wysokością roboczą drabiny jest zatem długość całkowita tejże drabiny po rozłożeniu, do której dodajemy średnio około 0,8 do 1,5 metra, choć w zależności od rodzaju i modelu drabiny różnica ta może być inna. Obliczamy ją biorąc pod uwagę zasięg ramion przeciętnego, dorosłego człowieka, stojącego na maksymalnej, bezpiecznej wysokości. Za taką natomiast uznaje się w przypadku drabin przystawnych czwarty stopień od góry a w przypadku drabin rozstawnych trzeci stopień. Dlatego też dla każdej drabiny producent jest zobowiązany indywidualnie podać wysokość roboczą.

Długość drabiny a wysokość robocza

Zarówno długość drabiny, jak i jej wysokość robocza są podczas wyboru omawianego narzędzia parametrami bardzo ważnymi. Wpływają one zarówno na wygodę, jak i, a właściwie przede wszystkim, na bezpieczeństwo użytkownika. Źle dobrana wysokość robocza może się w najlepszym przypadku przyczynić do bólu ramion i kręgosłupa a w najgorszym doprowadzić do niefortunnego wypadku. Nigdy nie należy zatem danej wysokości roboczej wydłużać wchodząc na wyższe, niż zalecane przez producenta szczeble.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium