Higher Autoryzowany sklep marki Krause

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Kontakt

tel. 74 857 03 39
biuro@alusystems.pl

Aktualności

Zapraszamy do przeglądania naszego bloga!

Domowe misje bezpieczne i wygodne z drabiną przegubową

Wystarczy jeden krok by zapewnić sobie bezpieczeństwo i wygodę przy codziennych obowiązkach, jak mycie okien, czy robienie porządków na półkach w wysokich do sufitu szafach. Przy tych czasem akrobatycznych zadaniach zapewni je nam drabina. Nasze produkty mają stosowne zabezpieczenia i pomogą nam nawet przy trudnym wyzwaniu, jakim jest ozdabianie światełkami domu czy zewnętrznej choinki. Ale jaką wybrać?

Jak odpowiednio rozłożyć drabinę?

W zależności od wyboru rodzaju drabiny musimy liczyć się z tym, że w różny sposób może się ona rozkładać. W większości przypadków proces ten wcale nie jest skomplikowany i wystarczy intuicyjne działanie, które pozwoli na stabilne rozłożenie sprzętu. Problemy mogą jednak pojawić się przy stawianiu nietypowych drabin, kilkuczęściowych produktów, których proces rozkładania może być nieco bardziej skomplikowany. Sprawdź, jak poradzić sobie z poszczególnymi rozwiązaniami.

Jak ustawić drabinę na schodach?

Korzystanie z drabiny powinno odbywać się w warunkach, które gwarantują pełne bezpieczeństwo. Dlatego wydaje się wręcz niemożliwe jej ustawianie na schodach, które przecież nie są powierzchnią płaską. Na szczęście dostępne są modele drabin, które idealnie sprawdzają się na schodach, gwarantując stabilną i bezpieczną pracę. Jak ustawić drabinę na schodach? O tym dowiesz się w poniższym artykule.

Wiosna, ach to Ty!

0

Wiosna na dobre zawitała do naszych domów i ogrodów. Łąki się zielenią, drzewa kwitną a w ogrodach wyrównane  grządki czekają na przyszłe obfite zbiory. I choć pogoda w tym roku nas nie rozpieszcza, każdy kto ma pod opieką dom doskonale wie: wiosną nie ma, że boli! Owszem, niektóre prace można odłożyć na później, ale są takie, które nie mogą czekać do lata i nie chodzi tutaj wyłącznie o sianie marchewki czy sadzenie ziemniaków. Któż z nas bowiem w takim okresie nie  planuje remontu lub choćby niewielkich prac wokół domu? Czyszczenie rynien, przycinanie drzewek a może przełożenie dachówek po ostatniej wichurze? Kwiecień i maj to doskonały czas, aby zabrać się za konserwację naszych małych, prywatnych „posiadłości”.

Stara drabina po dziadku rdzewieje w składziku, ale szkoda ją wyrzucić  a popularne w czasach, kiedy wszystko było „na kartki” rusztowanie warszawskie kusi, abyś skorzystał z niego jeszcze raz - ten jeden, ostatni raz? Już prawie dałeś się namówić, ale oślepił Cię blask nowej drabiny aluminiowej sąsiada? Znamy to? Oczywiście, że znamy! Dla własnego bezpieczeństwa oraz komfortu psychicznego, Ty też kup nową drabinę - pracuj bezpiecznie i ciesz się życiem.

<

Przy drobnych remontach oraz pracach wokół domu często musimy skorzystać z rusztowania, drabiny czy podestu. Nie zawsze jednak mamy ochotę ponosić koszty związane z zakupem wszystkich tych narzędzi, a jeżeli nawet, to nie zawsze mamy gdzie przechowywać cały ten arsenał. Analizując jednak dokładnie wykonywane samodzielnie prace jesteśmy w stanie z powodzeniem wybrać jedno uniwersalne i praktyczne narzędzie dostosowane do naszych potrzeb.

 

Drabina do czyszczenia rynienCzyszczenie rynien, przycinanie drzewek, mycie rolet – drabina 3-elementowa?

Wszyscy chyba doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że o ile przycinanie drzewek może być czynnością całkiem przyjemną, o tyle czyszczenie rynien niekoniecznie.  Pierwsza bowiem niewątpliwie wywołuje pozytywne emocje związane z wiosną i budzącą się na nowo do życia przyrodą podczas gdy czyszczenie rynien z zalegających tam, rozkładających się już i obdarzonych wątpliwą konsystencją materii organicznych może wywołać odczucia wręcz odwrotne. Tak czy inaczej zarówno jedne, jak i drugie prace należą raczej do obowiązkowych, dlatego warto jest zaopatrzyć się w narzędzie, które przez lata posłuży nam do ich wykonywania. Takim narzędziem będzie właśnie drabina uniwersalna 3-elementowa, która sprawdzi się przy wielu jeszcze innych pracach wokół domu: jako drabina do domu i na zewnątrz, drabina na dach czy do mycia rolet od zewnętrznej strony etc. Rozmiar oraz rodzaj takiej drabiny dobieramy indywidualnie.

KRAUSE wypuściło na rynek trzy linie drabin 3- elementowych, wśród których znajduje się Corda (idealna jako drabina do domu), Monto (sprawdzi się zarówno, jako drabina do domu, jak również do prac profesjonalnych) oraz Stabilo (przeznaczona typowo dla profesjonalistów). Drabiny 3-elementowe mają tę podstawową zaletę, że są uniwersalne. Co to oznacza? Otóż drabina taka może posłużyć jako drabina wolnostojąca przy pracach, podczas których nie znajdujemy dla niej oparcia. Posłuży również jako bardzo długa, rozsuwana drabina  przystawna, ale można ją z powodzeniem rozdzielić na dwie drabiny odczepiając najwęższy element, który będzie stanowił oddzielną drabinę przystawna. Zastosowań dla takich drabin jest bardzo wiele i niewątpliwie pozostaje ona faworytem, jeżeli chodzi o prace przydomowe.

 

Drabina z podestemMalowanie, łatanie, instalowanie – drabina z podestem roboczym?

W prawie każdym domu mieszka „Złota rączka”. Jeżeli w Twoim jeszcze nie, to czas abyś ją w sobie odnalazł. Łatanie, szpachlowanie, instalowanie czy malowanie, to nie są prace wykonywane wyłącznie przez specjalistów. Przy odrobinie chęci i odpowiednich narzędziach i Ty zachwycisz domowników własnoręcznie wykonanymi remontami. Drabina z podestem roboczym z pewnością Ci w tym pomoże. Do najbardziej popularnych i niewątpliwie najbardziej też praktycznych w gospodarstwach domowych tego typu drabin należą drabiny przegubowe. Jest wiele powodów, dla których  drabina z podestem powinna wzbogacić każdy przydomowy warsztat. Po pierwsze można ją zastosować zarówno, jako drabinę wolnostojącą z podestem – w takiej formie sprawdzi się podczas malowania fasady czy instalowania np. oświetlenia. Jako drabina z podestem posłuży także z powodzeniem przy pracach, podczas których potrzebujemy przestrzeni roboczej na rozłożenie narzędzi czy puszki z farbą.  Drabiny przegubowe można z powodzeniem zastosować również,  jako drabiny przystawne. Dodatkowym atutem tego typu drabin jest ich kompaktowość a co za tym idzie niewielka przestrzeń, jakiej potrzebujemy na jej przechowywanie.

 

Komentarze do wpisu (0)

Wysyłka
Składając zamówienie w ciągu

00 124429
paczkę nadamy jutro 27.02.2024

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Przejdź do porównywarki
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl