Higher Autoryzowany sklep marki Krause

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Kontakt

tel. 74 857 03 39
biuro@alusystems.pl

Aktualności

Zapraszamy do przeglądania naszego bloga!

Domowe misje bezpieczne i wygodne z drabiną przegubową

Wystarczy jeden krok by zapewnić sobie bezpieczeństwo i wygodę przy codziennych obowiązkach, jak mycie okien, czy robienie porządków na półkach w wysokich do sufitu szafach. Przy tych czasem akrobatycznych zadaniach zapewni je nam drabina. Nasze produkty mają stosowne zabezpieczenia i pomogą nam nawet przy trudnym wyzwaniu, jakim jest ozdabianie światełkami domu czy zewnętrznej choinki. Ale jaką wybrać?

Jak odpowiednio rozłożyć drabinę?

W zależności od wyboru rodzaju drabiny musimy liczyć się z tym, że w różny sposób może się ona rozkładać. W większości przypadków proces ten wcale nie jest skomplikowany i wystarczy intuicyjne działanie, które pozwoli na stabilne rozłożenie sprzętu. Problemy mogą jednak pojawić się przy stawianiu nietypowych drabin, kilkuczęściowych produktów, których proces rozkładania może być nieco bardziej skomplikowany. Sprawdź, jak poradzić sobie z poszczególnymi rozwiązaniami.

Jak ustawić drabinę na schodach?

Korzystanie z drabiny powinno odbywać się w warunkach, które gwarantują pełne bezpieczeństwo. Dlatego wydaje się wręcz niemożliwe jej ustawianie na schodach, które przecież nie są powierzchnią płaską. Na szczęście dostępne są modele drabin, które idealnie sprawdzają się na schodach, gwarantując stabilną i bezpieczną pracę. Jak ustawić drabinę na schodach? O tym dowiesz się w poniższym artykule.

Drabiny teleskopowe – zalety uniwersalnych rozwiązań

1

Drabiny teleskopowe - popularne rozwiązania

Profesjonaliści podejmujący się dużych zleceń, ale również mniejsi wykonawcy prowadzący kameralną działalność gospodarczą, czy nawet osoby prywatne lubujące się w doskonałej jakości stosowanych narzędzi uwielbiają uniwersalne rozwiązania. Dlaczego? To proste! Płacimy raz a mamy wielofunkcyjne narzędzie. Właśnie z myślą o takich klientach producenci drabin wymyślili teleskopowe profile. Na czym jednak polega ich fenomen i dlaczego powoli podbijają polski rynek?

 

drabina teleskopowa krause w bagażnikuZalety drabin teleskopowych

Największymi zaletami drabin teleskopowych jest ich kompaktowość i jednoczesna uniwersalność. Przede wszystkim zajmują one o wiele mniej miejsca (np. podczas transportu) niż drabiny rozsuwane. Drabina teleskopowa, jak sama nazwa mówi, posiada innowacyjne profile pozwalające na jej złożenie do minimalnych rozmiarów - jeden profil chowa się w drugi. Dzięki takim rozwiązaniom klient jest w stanie naprawdę sporą, służącą do profesjonalnych zadań drabinę schować do niewielkiego bagażnika samochodu osobowego.

Drabiny teleskopowe są zatem bardzo łatwe w transporcie, dzięki czemu odnajdują się doskonale w pracach wykonywanych w terenie.

Kolejną niewątpliwą zaletą drabin teleskopowych jest waga. Ze względu na mechanizm funkcjonowania takiej drabiny jest ona zwykle wykonywana z lekkiego aluminium. Tworzywo to natomiast poza niską wagą posiada wiele innych zalet. Między innymi jest ono wyjątkowo wytrzymałe oraz odporne na korozję.


Drabina teleskopowa - sporo zastosowań

Drabiny teleskopowe najlepiej sprawdzają się w przypadku niewielkich prac remontowo-budowlanych wykonywanych w terenie: prace malarskie, instalatorskie, prace budowlane na niewielkich wysokościach etc. Najczęściej zaopatrują się w nie duże firmy, nie należą one bowiem do rozwiązań najtańszych. Za wyższą jednak cenę otrzymujemy wielofunkcyjne narzędzie przydatne do większości niewielkich prac. Są one jednak również doskonałym rozwiązaniem dla małych firm dysponujących ograniczoną przestrzenią transportową oraz niewielkim polem przechowywania do narzędzi. Zaopatrując się w taką drabinę, klient zyskuje bowiem jedno narzędzie o możliwościach odpowiadających kilku drabinom.

 

Drabiny teleskopowe - producenci

Jednym z wiodących producentów drabin teleskopowych jest firma Krause. Wypuściła ona na rynek w ostatnich latach kilka modeli drabin z zastosowaniem tego innowacyjnego rozwiązania. Wśród nich znajdują się między innymi takie jak: MONTO Przegubowa drabina teleskopowa TeleMatic, STABILO Przegubowa drabina teleskopowa, MONTO Przegubowa drabina teleskopowa z 4 regulowanymi nogami TeleVario, STABILO Przegubowa drabina teleskopowa z 4 regulowanymi nogami.

 

Drabina teleskopowa KRAUSE

Krause w swoich produktach, jak zawsze zastosowało szereg innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich, niewątpliwie najbardziej charakterystycznym dla drabin teleskopowych, jest opatentowany system ClicMatic. Pozwala on na szybką i bezproblemową zmianę wysokości przęsła przy użyciu niewielkiej gałki, którą wystarczy delikatnie pociągnąć, aby odblokować możliwość wysunięcia lub wsunięcia teleskopowego elementu. Jednocześnie system ten został opracowany w taki sposób, że nie ma najmniejszego ryzyka samoistnego odblokowania.

Obok Krause, drabiny teleskopowe w swoich ofertach posiadają również tacy, dostępni na polskim rynku producenci, jak Altrex (np. drabiny Tele Logic, Tele-ProMatic, Tele-XL) czy Faraone (np. drabiny TELES.TT, SUPER TELES, TELES, T-QUATRO).

Oferta poszczególnych producentów zaspokaja w zupełności potrzeby rynku, nie jest jednak tak szeroka jak w przypadku drabin rozsuwanychprzystawnych czy przegubowych. Już sam proces produkcji jest bowiem bardziej skomplikowany i wymaga zdecydowanie większej dbałości o szczegóły.

Sprawdź drabiny teleskopowe z naszej oferty - to sprawdzone i bezpieczne konstrukcje:

Komentarze do wpisu (1)

13 kwietnia 2017

Mam taką drabinę jest świetna!

Wysyłka
Składając zamówienie w ciągu

00 231417
paczkę nadamy jutro 07.12.2023

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Przejdź do porównywarki
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl