Higher Autoryzowany sklep marki Krause

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Kontakt

tel. 74 857 03 39
biuro@alusystems.pl

Aktualności

Zapraszamy do przeglądania naszego bloga!

Domowe misje bezpieczne i wygodne z drabiną przegubową

Wystarczy jeden krok by zapewnić sobie bezpieczeństwo i wygodę przy codziennych obowiązkach, jak mycie okien, czy robienie porządków na półkach w wysokich do sufitu szafach. Przy tych czasem akrobatycznych zadaniach zapewni je nam drabina. Nasze produkty mają stosowne zabezpieczenia i pomogą nam nawet przy trudnym wyzwaniu, jakim jest ozdabianie światełkami domu czy zewnętrznej choinki. Ale jaką wybrać?

Jak odpowiednio rozłożyć drabinę?

W zależności od wyboru rodzaju drabiny musimy liczyć się z tym, że w różny sposób może się ona rozkładać. W większości przypadków proces ten wcale nie jest skomplikowany i wystarczy intuicyjne działanie, które pozwoli na stabilne rozłożenie sprzętu. Problemy mogą jednak pojawić się przy stawianiu nietypowych drabin, kilkuczęściowych produktów, których proces rozkładania może być nieco bardziej skomplikowany. Sprawdź, jak poradzić sobie z poszczególnymi rozwiązaniami.

Jak ustawić drabinę na schodach?

Korzystanie z drabiny powinno odbywać się w warunkach, które gwarantują pełne bezpieczeństwo. Dlatego wydaje się wręcz niemożliwe jej ustawianie na schodach, które przecież nie są powierzchnią płaską. Na szczęście dostępne są modele drabin, które idealnie sprawdzają się na schodach, gwarantując stabilną i bezpieczną pracę. Jak ustawić drabinę na schodach? O tym dowiesz się w poniższym artykule.

Rusztowania aluminiowe – przegląd rynku polskiego

0

Rusztowania aluminiowe - najbardziej popularne na rynku

Na rynku polskim są dostępne różne systemy aluminiowych rusztowań jezdnych. Do najpopularniejszych systemów należą:

 • rusztowania aluminiowe KRAUSE
 • rusztowania aluminiowe DRABEX
 • rusztowania aluminiowe FARAONE
 • rusztowania aluminiowe ALTREX
 • rusztowania aluminiowe ALUBERG

Wyżej wymienione systemy należą do grupy najbardziej rozpowszechnionych rusztowań na polskim rynku. Są również inne systemy, ale o zdecydowanie mniejszym udziale w rynku, dlatego w tym opracowaniu nie będziemy się nimi zajmować.

Rusztowania aluminiowe KRAUSE - popularne i rozpoznawalne

Rusztowania aluminiowe KRAUSE to zdecydowanie najbardziej popularne, rozpoznawalne i rozpowszechnione na rynku systemy przejezdnych rusztowań aluminiowych. Z uwagi na bardzo duży udział w rynku, rusztowania te są bardzo szeroko dostępne na rynku tradycyjnym (sklepy i hurtownie), marketowym (markety i hipermarkety budowlane) jak również na rynku wtórnym (sprzęt używany). Duża popularność tych rusztowań wynika z wielu faktów, do których z pewnością należą:

 • ponad 25 letnia obecność firmy KRAUSE na rynku polskim,
 • wysoka jakość produktów z dbałością o bezpieczeństwo,
 • wysoka funkcjonalność produktów,
 • doskonały stosunek jakość – cena,
 • bardzo dobra dostępność produktu,
 • bardzo dobra dostępność części zamiennych,
 • doskonały serwis producenta,
 • produkcja rusztowań w Polsce (łatwa dostępność, szybkie terminy realizacji.

 

Rusztowania aluminiowe KRAUSE - dobre opinie

Z pewnością wyżej wymienione cechy sprawiają, że rusztowania aluminiowe KRAUSE są najpopularniejszym systemem rusztowań na rynku i cieszą się bardzo dobrą opinią wśród klientów zarówno w Polsce jak i całej Europie.

 

Rusztowania przejezdne - producent w Polsce

Rusztowania aluminiowe FARAONE to system pochodzący z Włoch, obecnie produkcja tych rusztowań odbywa się w Polsce – w Goleniowie koło Szczecina. Jest to drugi co do wielkości udziału w rynku dostawca systemów rusztowań aluminiowych jezdnych na rynku polskim. Rusztowania FARAONE są dostępne na polskim rynku od ponad 10 lat. Producent ten posiada w swojej ofercie systemy rusztowań do zastosowań przydomowych jak również profesjonalnych.

 

Polski producent rusztowań aluminiowych

Rusztowania aluminiowe DRABEX to systemy produkowane przez polskiego producenta z Bydgoszczy – firmę DRABEX. Rusztowania tej firmy należą do nieco wyższej półki cenowej, co wiąże się również z inną niż standardowo konstrukcją rusztowań. Wszystkie rusztowania tej firmy są anodowane (anodowane rusztowania aluminiowe nie brudzą rąk, aluminium się nie utlenia, są łatwiejsze w utrzymaniu czystości). Ta cecha wyróżnia rusztowania aluminiowe DRABEX na tle innych systemów oferowanych na polskim rynku.

 

Rusztowania aluminiowe - Wrocław

Warto również wspomnieć na temat rusztowań ALUBERG będących produktem firmy Metigo z Wrocławia. System rusztowań aluminiowych ALUBERG jest bardzo mało popularny na naszym rynku, z uwagi na to, że jest to stosunkowo świeży system rusztowań, który powstał kilka lat temu. Niestety z uwagi na słabą dostępność tego systemu, niewielką liczbę dystrybutorów, stosunkowo nowy system, nie jest on popularny na naszym rynku, a jego cena nie do końca jest konkurencyjna na tle potentatów. Nie mamy do końca informacji, czy produkcja tych rusztowań jest w Polsce czy są to rusztowania importowane a ich importer nie podaje się tylko za producenta. System Aluberg obejmuje dwie linie rusztowania aluminiowe wąskie i rusztowania aluminiowe szerokie.

 

Rusztowania aluminiowe - importer

System rusztowań ALTREX to rusztowania produkowane w Holandii, dystrybuowane na rynku polskim przez jednego importera. Z uwagi praktycznie nie istniejącą sieć dystrybucji nie można tych systemów zobaczyć nigdzie z wyjątkiem Internetu bądź siedzibie importera. Brak informacji o sieci dystrybucji i możliwościach obejrzenia tego rusztowania w poszczególnych miejscach w Polsce jak to ma miejsce u producentów KRAUSE, DRABEX i FARAONE.

 

Rusztowanie aluminiowe KRAUSE - najlepsze w Europie

Podsumowując, rusztowania KRAUSE to zdecydowany lider na rynku aluminiowych systemów rusztowań jezdnych. Wieloletnia tradycja, produkcja, olbrzymia dostępność i najatrakcyjniejsze ceny – wszystko to sprawia, że klienci najchętniej korzystają z rozwiązań technicznych tego producenta, które należą zresztą do jednych z najlepszych w Europie. 

Komentarze do wpisu (0)

Wysyłka
Składając zamówienie w ciągu

00 231453
paczkę nadamy jutro 07.12.2023

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Przejdź do porównywarki
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl