Higher Autoryzowany sklep marki Krause

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Kontakt

tel. 74 857 03 39
biuro@alusystems.pl

Aktualności
Zapraszamy do przeglądania naszego bloga!
Domowe misje bezpieczne i wygodne z drabiną przegubową

Wystarczy jeden krok by zapewnić sobie bezpieczeństwo i wygodę przy codziennych obowiązkach, jak mycie okien, czy robienie porządków na półkach w wysokich do sufitu szafach. Przy tych czasem akrobatycznych zadaniach zapewni je nam drabina. Nasze produkty mają stosowne zabezpieczenia i pomogą nam nawet przy trudnym wyzwaniu, jakim jest ozdabianie światełkami domu czy zewnętrznej choinki. Ale jaką wybrać?

Usuń śnieg i lód z dachu pojazdu ciężarowego nim będzie za późno!

No i mamy wreszcie zimę! Biała aura jednych cieszy, innym spędza sen z powiek. Uczestnicy ruchu drogowego już zaczynają się martwić o swoje bezpieczeństwo, zastanawiając się czy spadające z dachów ciężarówek śnieg oraz lód nie będą zagrażać ich zdrowiu i życiu. Przeglądając branżowe fora internetowe możemy z całą stanowczością powiedzieć - nie ma kierowcy, który z entuzjazmem nie wypowiadałby się o specjalistycznych konstrukcjach do odśnieżania samochodów ciężarowych. 

Drabiny aluminiowe? Uwaga! Zmiany w przepisach!

Prace na wysokościach bezwzględnie należą do jednych z najbardziej niebezpiecznych prac. Między innymi z tego właśnie powodu na producentów drabin nałożono konieczność stosowania się do określonych norm i przepisów. Szczegółowo opisane są one w ogólnoeuropejskiej normie EN 131-1. 

Rusztowania aluminiowe – przegląd rynku polskiego

0

Rusztowania aluminiowe - najbardziej popularne na rynku

Na rynku polskim są dostępne różne systemy aluminiowych rusztowań jezdnych. Do najpopularniejszych systemów należą:

 • rusztowania aluminiowe KRAUSE
 • rusztowania aluminiowe DRABEX
 • rusztowania aluminiowe FARAONE
 • rusztowania aluminiowe ALTREX
 • rusztowania aluminiowe ALUBERG

Wyżej wymienione systemy należą do grupy najbardziej rozpowszechnionych rusztowań na polskim rynku. Są również inne systemy, ale o zdecydowanie mniejszym udziale w rynku, dlatego w tym opracowaniu nie będziemy się nimi zajmować.

Rusztowania aluminiowe KRAUSE - popularne i rozpoznawalne

Rusztowania aluminiowe KRAUSE to zdecydowanie najbardziej popularne, rozpoznawalne i rozpowszechnione na rynku systemy przejezdnych rusztowań aluminiowych. Z uwagi na bardzo duży udział w rynku, rusztowania te są bardzo szeroko dostępne na rynku tradycyjnym (sklepy i hurtownie), marketowym (markety i hipermarkety budowlane) jak również na rynku wtórnym (sprzęt używany). Duża popularność tych rusztowań wynika z wielu faktów, do których z pewnością należą:

 • ponad 25 letnia obecność firmy KRAUSE na rynku polskim,
 • wysoka jakość produktów z dbałością o bezpieczeństwo,
 • wysoka funkcjonalność produktów,
 • doskonały stosunek jakość – cena,
 • bardzo dobra dostępność produktu,
 • bardzo dobra dostępność części zamiennych,
 • doskonały serwis producenta,
 • produkcja rusztowań w Polsce (łatwa dostępność, szybkie terminy realizacji.

 

Rusztowania aluminiowe KRAUSE - dobre opinie

Z pewnością wyżej wymienione cechy sprawiają, że rusztowania aluminiowe KRAUSE są najpopularniejszym systemem rusztowań na rynku i cieszą się bardzo dobrą opinią wśród klientów zarówno w Polsce jak i całej Europie.

 

Rusztowania przejezdne - producent w Polsce

Rusztowania aluminiowe FARAONE to system pochodzący z Włoch, obecnie produkcja tych rusztowań odbywa się w Polsce – w Goleniowie koło Szczecina. Jest to drugi co do wielkości udziału w rynku dostawca systemów rusztowań aluminiowych jezdnych na rynku polskim. Rusztowania FARAONE są dostępne na polskim rynku od ponad 10 lat. Producent ten posiada w swojej ofercie systemy rusztowań do zastosowań przydomowych jak również profesjonalnych.

 

Polski producent rusztowań aluminiowych

Rusztowania aluminiowe DRABEX to systemy produkowane przez polskiego producenta z Bydgoszczy – firmę DRABEX. Rusztowania tej firmy należą do nieco wyższej półki cenowej, co wiąże się również z inną niż standardowo konstrukcją rusztowań. Wszystkie rusztowania tej firmy są anodowane (anodowane rusztowania aluminiowe nie brudzą rąk, aluminium się nie utlenia, są łatwiejsze w utrzymaniu czystości). Ta cecha wyróżnia rusztowania aluminiowe DRABEX na tle innych systemów oferowanych na polskim rynku.

 

Rusztowania aluminiowe - Wrocław

Warto również wspomnieć na temat rusztowań ALUBERG będących produktem firmy Metigo z Wrocławia. System rusztowań aluminiowych ALUBERG jest bardzo mało popularny na naszym rynku, z uwagi na to, że jest to stosunkowo świeży system rusztowań, który powstał kilka lat temu. Niestety z uwagi na słabą dostępność tego systemu, niewielką liczbę dystrybutorów, stosunkowo nowy system, nie jest on popularny na naszym rynku, a jego cena nie do końca jest konkurencyjna na tle potentatów. Nie mamy do końca informacji, czy produkcja tych rusztowań jest w Polsce czy są to rusztowania importowane a ich importer nie podaje się tylko za producenta. System Aluberg obejmuje dwie linie rusztowania aluminiowe wąskie i rusztowania aluminiowe szerokie.

 

Rusztowania aluminiowe - importer

System rusztowań ALTREX to rusztowania produkowane w Holandii, dystrybuowane na rynku polskim przez jednego importera. Z uwagi praktycznie nie istniejącą sieć dystrybucji nie można tych systemów zobaczyć nigdzie z wyjątkiem Internetu bądź siedzibie importera. Brak informacji o sieci dystrybucji i możliwościach obejrzenia tego rusztowania w poszczególnych miejscach w Polsce jak to ma miejsce u producentów KRAUSE, DRABEX i FARAONE.

 

Rusztowanie aluminiowe KRAUSE - najlepsze w Europie

Podsumowując, rusztowania KRAUSE to zdecydowany lider na rynku aluminiowych systemów rusztowań jezdnych. Wieloletnia tradycja, produkcja, olbrzymia dostępność i najatrakcyjniejsze ceny – wszystko to sprawia, że klienci najchętniej korzystają z rozwiązań technicznych tego producenta, które należą zresztą do jednych z najlepszych w Europie. 

Komentarze do wpisu (0)

Wysyłka
Składając zamówienie w ciągu

01 055528
paczkę nadamy jutro 25.10.2021

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Przejdź do porównywarki
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl