Higher Autoryzowany sklep marki Krause

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Kontakt

tel. 74 857 03 39
biuro@alusystems.pl

Aktualności

Zapraszamy do przeglądania naszego bloga!

Domowe misje bezpieczne i wygodne z drabiną przegubową

Wystarczy jeden krok by zapewnić sobie bezpieczeństwo i wygodę przy codziennych obowiązkach, jak mycie okien, czy robienie porządków na półkach w wysokich do sufitu szafach. Przy tych czasem akrobatycznych zadaniach zapewni je nam drabina. Nasze produkty mają stosowne zabezpieczenia i pomogą nam nawet przy trudnym wyzwaniu, jakim jest ozdabianie światełkami domu czy zewnętrznej choinki. Ale jaką wybrać?

Jak odpowiednio rozłożyć drabinę?

W zależności od wyboru rodzaju drabiny musimy liczyć się z tym, że w różny sposób może się ona rozkładać. W większości przypadków proces ten wcale nie jest skomplikowany i wystarczy intuicyjne działanie, które pozwoli na stabilne rozłożenie sprzętu. Problemy mogą jednak pojawić się przy stawianiu nietypowych drabin, kilkuczęściowych produktów, których proces rozkładania może być nieco bardziej skomplikowany. Sprawdź, jak poradzić sobie z poszczególnymi rozwiązaniami.

Jak ustawić drabinę na schodach?

Korzystanie z drabiny powinno odbywać się w warunkach, które gwarantują pełne bezpieczeństwo. Dlatego wydaje się wręcz niemożliwe jej ustawianie na schodach, które przecież nie są powierzchnią płaską. Na szczęście dostępne są modele drabin, które idealnie sprawdzają się na schodach, gwarantując stabilną i bezpieczną pracę. Jak ustawić drabinę na schodach? O tym dowiesz się w poniższym artykule.

Rusztowanie aluminiowe dla Twojego domu

1

Rusztowanie aluminiowe dla Twojego domuRusztowania aluminiowe do Twojego domu

Pojęcie rusztowania kojarzy się każdemu chyba tak samo – z dużymi pracami na jeszcze większych wysokościach. Jest to jednak mylne i bardzo ograniczone postrzeganie tego wielofunkcyjnego narzędzia. Odpowiednio dobrane znajdzie ono bowiem z powodzeniem zastosowanie również w każdym domu, przy drobnych pracach remontowych czy pracach w ogrodzie. Jest zarazem doskonałą alternatywą dla drabiny. We wspomnianych wyżej przypadkach doskonale sprawdzą się między innymi rusztowania aluminiowe KRAUSE z linii Corda.


Rusztowanie aluminiowe - parametry idealne dla prac w domu

Linia Corda oferuje klientom rusztowania aluminiowe w sześciu różnych wariantach, których wysokość robocza waha się między 2,9 m a 5m.

W zależności zatem od własnych potrzeb oraz możliwości magazynowania, klient ma możliwość wyboru. Wśród rusztowań linii Corda znajdują się:

Rusztowanie drabinowe KRAUSE

Rusztowania drabinowe 2x6 oraz 2x7 KRAUSE Corda, to niewielkie, kompaktowe narzędzia wielofunkcyjne. Można ich użyć, jako drabiny rozstawnej (o wysokości roboczej do 2,95 m w przypadku rusztowania 2x6 oraz o wysokości roboczej do 3,20 m w przypadku rusztowania 2x7), jako drabiny przystawnej (o wysokości roboczej do 3,75 m przy 2x6 i 4,05 m przy 2x7) oraz jako rusztowania drabinowego o maksymalnej wysokości roboczej do 3 m. Rusztowanie drabinowe Corda jest wyposażone w wysokiej jakości, wodoodporny podest roboczy o udźwigu nawet do 150 km. Jego wymiary, to 1,47x0,50 m – pozwalają one na swobodną pracę jednego człowieka. Warto zwrócić uwagę na wagę omawianego rusztowania drabinowego KRAUSE Corda (17 kg w 2x6 i 19,6 kg w 2x7) umożliwiającą swobodny transport narzędzia przez każdego dorosłego domownika. Cała konstrukcja opiera się na dwóch, wyposażonych w stopki antypoślizgowe stabilizatorach, które zapewniają bezpieczeństwo podczas wszelkich drobnych prac. Ze względu na swą wielofunkcyjność oraz kompaktowość rusztowanie drabinowe KRAUSE Corda z pewnością idealnie sprawdzi się w warunkach domowych.

Mini rusztowanie KRAUSE Corda

Mini rusztowanie KRAUSE Corda różni się od rusztowania drabinowego przede wszystkim funkcją. Nie jest to już bowiem narzędzie wielofunkcyjne a typowe rusztowanie do prac lekkich na niewielkich wysokościach. Niewątpliwą zaletą tego rusztowania są kółka, które pozwalają na łatwe przemieszczanie narzędzia nawet przez jedną osobę bez konieczności demontażu całej konstrukcji. Mini rusztowanie KRAUSE Corda doskonale sprawdzi się np. przy pracach montażowych wokół domu. Jego maksymalna wysokość robocza, to aż 3 metry. Wyposażony został w ten sam podest, jaki zastosowano w wyżej omawianym rusztowaniu drabinowym.

Rusztowanie składane i rusztowanie składane podwójne

Rusztowanie składane KRAUSE jest jednym z najmniejszych rusztowań KRAUSE Corda. Jego wysokość robocza, to 2,8 m, co jednak z pewnością będzie atutem podczas prac wewnątrz budynku. Również zastosowany tutaj wodoodporny podest jest mniejszy niż w przypadku dwóch poprzednich rusztowań i mierzy on sobie 1,25 x 0,55 m w przypadku rusztowania składanego pojedynczego. Dla prac wymagających więcej miejsca lub dwóch osób KRAUSE przygotowało zmodyfikowaną podwójną wersję tego rusztowania – jego platforma robocza mierzy w tym przypadku 1,50 x 1,24 m.
Największym atutem rusztowania składanego CORDA jest jego kompaktowość a zastosowany tutaj system szybkiego składania pozwoli na łatwy montaż i demontaż przez jedną osobę bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Waga tego rusztowania, to zaledwie 15 kg a w wersji podwójnej 37 kg.

 

Rusztowanie aluminiowe czy drabina?

W pracach przydomowych, montażowych, malarskich oraz przy drobnych remontach często jeden domownik wykonuje zadania kilku specjalistów. Niewątpliwie ważne jest tutaj zatem bezpieczeństwo oraz wygoda. Stabilny oraz wystarczająco przestronny podest roboczy pozwoli mieć zawsze pod ręką najpotrzebniejsze narzędzia czy farby. Lekka, aluminiowa konstrukcja rusztowań Corda również będzie sporym atutem. Należy bowiem pamiętać, iż linia Corda, to przede wszystkim niewielkie kompaktowe rusztowania z powodzeniem mieszczące się w przydomowym schowku na narzędzia. Z transportem również nie będzie najmniejszego problemu – można je przewozić instalując na bagażniku dachowym lub po prostu w bagażniku.

Poza wspomnianymi tutaj trzema modelami rusztowań w skład linii Corda wchodzą jeszcze: Rusztowanie montażowe oraz Rusztowanie montażowe (przegubowe). Są to już jednak modele większe, których wysokość robocza waha się między 4 a 5 m.

Komentarze do wpisu (1)

13 kwietnia 2017

Używam podesty 2x6 do cięcia żywopłotu sprawdza się doskonale.

Wysyłka
Składając zamówienie w ciągu

00 083627
paczkę nadamy jutro 01.03.2024

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Przejdź do porównywarki
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl