
Rusztowanie aluminiowe KRAUSE - jak kupić dobre rusztowanie
Na polskim rynku jest dostępnych bardzo wiele systemów rusztowań aluminiowych jezdnych, nie będziemy w tym miejscu robić porównania rusztowań aluminiowych, ale wskażemy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze rusztowania aluminiowego w momencie zakupu. Pod uwagę zatem należy wziąć następujące kryteria:
- Do czego będzie przeznaczone nasze rusztowanie aluminiowe?
- Do jakiej maksymalnej wysokości będzie potrzebne rusztowanie?
- Dla ilu osób ma być przeznaczone rusztowanie?
- W jaki sposób będzie transportowane zakupione przez nas rusztowanie aluminiowe?
- Jaka będzie częstotliwość wykorzystywania rusztowania?
- Czy są jakieś specyficzne warunki pracy w jakich będą używane rusztowania?
Rusztowania aluminiowe przejezdne - doradztwo
Wszystkie te zagadnienia sprawiają, że dobór odpowiedniego rusztowania skierowanego konkretnie do danych potrzeb a zarazem jak najbardziej uniwersalnego będzie sprawą prostą. Różnica w cenie poszczególnych systemach rusztowań aluminiowych jest znaczna i może sięgać nawet do 200% dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich rusztowań. Oczywiście zawsze warto skorzystać z wiedzy doradcy techniczno – handlowego, który posiada odpowiednią wiedzę, aby dobrać optymalne rozwiązanie w najlepszej cenie na rynku.
Przeznaczenie
Zacznijmy zatem od kwestii zasadniczej a mianowicie przeznaczenia naszego rusztowania. Musimy bowiem zdawać sobie sprawę, że rusztowanie rusztowaniu nie równe. Jedne z nich będą przystosowane do codziennych prac wokół domu (np. rusztowania KRAUSE – linia CORDA), inne natomiast zaspokoją potrzeby najbardziej profesjonalnych firm budowlanych (KRAUSE – linia MONTO czy STABILO). Za jakością oczywiście stoi również cena. Nie oznacza to, iż rusztowania tańsze, mniej profesjonalne będą gorsze od tych drugich – bo i te posłużą wiele lat jeżeli zostaną dobrane odpowiednio do swojego przeznaczenia.
Wysokość
Kolejną niemniej ważną kwestią przy wyborze aluminiowego rusztowania jezdnego będzie jego wysokość. Do prac przydomowych, codziennych, takich, jak np. malowanie fasady domu dla użytkownika indywidualnego z pewnością wystarczy wysokość robocza rusztowania mieszcząca się w granicach między 2,80 m a 4,85 m, jaką oferują rusztowania KRAUSE – linia CORDA. Bardziej wymagający użytkownicy, którzy poza prywatnym użytkowaniem, chcieliby dane rusztowanie aluminiowe wykorzystać również do prac profesjonalnych z pewnością chętniej sięgną po rusztowania KRAUSE – linia MONTO, jak np. KRAUSE ClimTec, które pozwalają na bezpieczną rozbudowę wysokości nawet do ponad 7 m wysokości roboczej, czy też KRAUSE ProTec XXL oraz KRAUSE Stabilo, których rozbudowa umożliwi prace na wysokości roboczej nawet ponad 14 m. Jak widać rusztowania aluminiowe KRAUSE charakteryzują się szeroką gamą produktów o różnorodnej wysokości. Wybierając jednak rusztowanie aluminiowe półprofesjonalne lub profesjonalne, warto wziąć pod uwagę takie typy, które pozwolą na późniejszą rozbudowę – może się bowiem okazać, iż po pewnym czasie będziemy potrzebować modelu o większym zasięgu roboczym. Biorąc zatem pod uwagę potrzeby rozmaitych użytkowników – niewątpliwie jesteśmy w stanie zaspokoić wszystkie.
Rusztowanie aluminiowe - użytkownicy
Użytkowników rusztowań zasadniczo możemy podzielić na dwie główne grupy: amatorów i profesjonalistów. Ci pierwsi będą potrzebowali produktu łatwego w montażu i użytkowaniu – tutaj z pewnością sprawdzi się intuicyjnie rozkładane rusztowanie KRAUSE z linii MONTO do montażu, którego nie potrzeba nawet więcej niż jednej osoby. Osoba taka pragnąc odmalować dom na wiosnę nie będzie się czuła zakłopotana ani też zdezorientowana zbyt skomplikowaną instrukcją. Rusztowania aluminiowe ze wspomnianej wyżej linii MONTO doskonale sprawdzą się również w przypadku użytkowników szukających uniwersalnych rozwiązań. Kwestia użytkowników, nasuwa również pytanie, ile osób będzie pracowało jednocześnie na danym rusztowaniu. Nie ulega bowiem wątpliwości, iż przy pracach profesjonalnych nierzadko niezbędna jest obecność więcej niż jednej osoby. W przypadku linii CORDA natomiast producent dopuszcza jednoczesną prace wyłącznie jednej osoby na rusztowaniu. Jeżeli zatem wykonywane czynności wymagają więcej niż jednej osoby warto zwrócić uwagę na rusztowania o większej platformie roboczej, dopuszczające pracę dwóch osób, jak na przykład KRAUSE linia MONTO czy KRAUSE linia STABILO. W gamie naszych produktów znajdziemy zatem zarówno rusztowania z podestem roboczym 147x50cm (podest KRAUSE Corda czy VarioTop), 150x60 (rusztowanie KRAUSE ClimTec) czy nawet 200x120cm lub 250x75cm (rusztowanie Krause ProTec czy Stabilo).
Rusztowania aluminiowe - transport
Transport
Transport, to wbrew pozorom jedna z ważniejszych kwestii podczas wyboru rusztowania aluminiowego - zwłaszcza w przypadku użytkowników półprofesjonalnych oraz profesjonalnych, którzy ze względu na wykonywaną pracę będą często dane rusztowanie przemieszczać. Wszystkie rusztowania KRAUSE są łatwe w transporcie – należy jednak pamiętać, iż te najwyższe głównie ze względu na ilość elementów składowych będą siłą rzeczy wymagały większej przestrzeni transportowej. Rusztowania z linii CORDA (w większości) po złożeniu zmieszczą się nawet w samochodzie osobowym.
Niewątpliwą pod tym względem zaletą rusztowań aluminiowych jest ich niewielka w stosunku do stalowych waga. Lżejsze rusztowanie pozwala na łatwy montaż i demontaż – bez udziału kilku osób.
Częstotliwość wykorzystywania
Częstotliwość wykorzystywania danego rusztowania wydaje się kwestią mniej znaczącą, należy ją jednak również wziąć pod uwagę. Od tego bowiem będzie zależało, czy zdecydujemy się na rusztowanie z linii półprofesjonalnej, jaką jest linia KRAUSE MONTO, czy też ze względu na maksymalne wykorzystywanie rusztowania zdecydujemy się na droższe rozwiązanie w postaci rusztowań KRAUSE STABILO. Zarówno jedna, jak i druga seria charakteryzuje się doskonałą jakością i wytrzymałością. Biorąc jednak pod uwagę duże prace budowlane przy użyciu rusztowań, które na danej budowie będą wykorzystywane ciągiem nawet przez kilka tygodni, zdecydowanie polecamy linię STABILO.
Warunki specyficzne
Inwestując niekiedy spore fundusze w zakup rusztowania aluminiowego liczymy na jego wykorzystanie podczas wielu rozmaitych prac. Dlatego też decydując się na dany model warto wziąć pod uwagę różne możliwości utrudniające prace budowlane – nierówna powierzchnia podłoża, nietypowo wąskie pomieszczenie, czy też szczególne warunki sanitarne. Wyjątki takie zdarzają się oczywiście dość rzadko, jeżeli nie sporadycznie, jednak licząc na maksymalne wykorzystanie niekiedy jedynego rusztowania warto wziąć pod uwagę również je. Szczególnie częstym utrudnieniem podczas prac z wykorzystaniem rusztowań jest nierówna powierzchnia podłoża . Odpowiedzią na takie niedogodności może być np. rusztowanie KRAUSE ProTec, które zostało wyposażone w system umożliwiający montowanie ram pionowych na różnych wysokościach – niezależnie od siebie. Podobne rozwiązanie zostało zastosowane w większości rusztowań aluminiowych KRAUSE.