Higher Autoryzowany sklep marki Krause

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Kontakt

tel. 74 857 03 39
biuro@alusystems.pl

Aktualności
Zapraszamy do przeglądania naszego bloga!
Domowe misje bezpieczne i wygodne z drabiną przegubową

Wystarczy jeden krok by zapewnić sobie bezpieczeństwo i wygodę przy codziennych obowiązkach, jak mycie okien, czy robienie porządków na półkach w wysokich do sufitu szafach. Przy tych czasem akrobatycznych zadaniach zapewni je nam drabina. Nasze produkty mają stosowne zabezpieczenia i pomogą nam nawet przy trudnym wyzwaniu, jakim jest ozdabianie światełkami domu czy zewnętrznej choinki. Ale jaką wybrać?

Usuń śnieg i lód z dachu pojazdu ciężarowego nim będzie za późno!

No i mamy wreszcie zimę! Biała aura jednych cieszy, innym spędza sen z powiek. Uczestnicy ruchu drogowego już zaczynają się martwić o swoje bezpieczeństwo, zastanawiając się czy spadające z dachów ciężarówek śnieg oraz lód nie będą zagrażać ich zdrowiu i życiu. Przeglądając branżowe fora internetowe możemy z całą stanowczością powiedzieć - nie ma kierowcy, który z entuzjazmem nie wypowiadałby się o specjalistycznych konstrukcjach do odśnieżania samochodów ciężarowych. 

Drabiny aluminiowe? Uwaga! Zmiany w przepisach!

Prace na wysokościach bezwzględnie należą do jednych z najbardziej niebezpiecznych prac. Między innymi z tego właśnie powodu na producentów drabin nałożono konieczność stosowania się do określonych norm i przepisów. Szczegółowo opisane są one w ogólnoeuropejskiej normie EN 131-1. 

Rusztowanie aluminiowe ClimTec czyli „dla każdego coś dobrego”

0

Rusztowanie aluminiowe KRAUSE ClimTec - najpopularniejsze wśród rusztowań jezdnych

Rusztowanie aluminiowe jezdne ClimTec produkowane jest przez niemiecką firmę Krause w zakładzie produkcyjnym w niemieckim Alsfeld. Aluminiowe rusztowanie ClimTec to najpopularniejszy produkt niemieckiego producenta wśród grupy aluminiowych rusztowań jezdnych, dostępnych na rynku polskim.


rusztowanie aluminiowe KRAUSE ClimTecRusztowanie ClimTec - krótka charakterystyka

Uniwersalność zastosowań oraz konieczność znalezienia kompaktowego a zarazem uniwersalnego rozwiązania były początkiem powstania rusztowań aluminiowych ClimTec. Przejezdna konstrukcja ClimTec została stworzona z myślą zastosowania jej do prac lekkich tj. prace malarskie, konserwacyjne, elektryczne, inspekcyjne, porządkowe czy inne tego typu nie wymagające konieczności przenoszenia dużych obciążeń. Dzięki lekkiej konstrukcji rusztowanie aluminiowe ClimTec jest bardzo trwałe i proste w montażu. Obciążenie robocze 150kg/m2 pozwala na zastosowanie rusztowania zarówno do prac lekkich jak i średnio Ciężkich. Wielkość podestu szerokość 0,60m x długość 1,5m pozwala na swobodną prace dla jednej osoby lub możliwość pracy przez dwie osoby (tylko prace lekkie). Prostota i łatwość montażu rusztowania Clim Tec to niewątpliwie wielka zaleta. Rusztowanie o wysokości 7m z łatwością złożą dwie osoby w bardzo krótkim czasie. Dzięki lekkim podzespołom montaż rusztowań ClimTec jest bardzo prosty i szybki, a poza tym przyjemny.

 

Rusztowania ClimTec - kompaktowa budowa

Rusztowania ClimTec posiadają kompaktową budowę, dzięki czemu łatwo je przechować, przewieźć w aucie czy przenieść w odpowiednie pomieszczenie a nawet w trudno dostępne miejsce. Rusztowanie aluminiowe ClimTec posiadają doskonale opracowaną instrukcje montażu i użytkowania, dzięki czemu osoby korzystające z tych rusztowań nie będą miały najmniejszych problemów z obsługą rusztowań ClimTec Krause. Instrukcja jest opracowana w formie książeczki ze zdjęciami montażowymi co wyklucza możliwość nieprawidłowego zmontowania rusztowania. Aluminiowe rusztowanie ClimTec Krause posiadają jeszcze jedną zaletę można je zmontować bez użycia narzędzi, a wszystko co jest potrzebne do montażu jest w zestawie. System montażu stężeń i pomostów roboczych jest oparty na opatentowanym przez firmę Krause systemie połączeń zaciskowych blokowanych śrubę motylkową. Wszystko proste, łatwe i przyjemne.


Co jeszcze sprawia, że rusztowania aluminiowe ClimTec Krause są tak popularne?

Oczywiście rusztowania ClimTec Krause najeżą do jednych z najtańszych rusztowań aluminiowych do prac lekkich na rynku. Ponadto rusztowanie ClimTec Krause ma bardzo dobry stosunek wysokiej jakości do stosunkowo dobrej ceny. W porównaniu z innymi produktami dostępnymi na rynku polskim.


Rusztowanie aluminiowe ClimTec - nasze podsumowanie

Jeśli szukasz aluminiowe rusztowanie jezdne do prac lekkich lub średnio ciężkich, a wysokość robocza 7m maksymalnie zaspokoi Twoje wymagania teraz i w przyszłości, jeśli chcesz bardzo dobre jakościowo rozwiązanie oparte na kompaktowej, lekkiej, szybkiej w montażu konstrukcji - to rusztowanie aluminiowe jest godne Twojej uwagi i warto wziąć pod uwagę zakup właśnie tego rusztowania.


Co to jest wysokość robocza?

Wysokość robocza to określenie stosowane dla pokazania do jakiej wysokości sięgnie użytkownik drabiny bądź rusztowania. Wysokość robocza jest unormowana i przeliczana w następujący sposób:

  • dla rusztowań: do wysokości pomostu należy dodać 2m (taki jest przyjęty uśredniony zasięg człowieka z wyciągniętą ręką do góry)
  • dla drabin: do wysokości najwyższego szczebla drabiny, na którym można stanąć (jest oznaczony z reguły naklejką stop) dolicza się 2m (zasięg człowieka z wyciągniętą ręką do góry).

rusztowanie aluminiowe krause climtec

Uwaga zasięg roboczy jest inny niż wysokość rusztowania lub drabiny czy wysokość pomostu. Zasięg roboczy podaje się orientacyjnie dla zobrazowania do jednej wysokości. Można sięgać z danego produktu urządzenia do pracy na wysokości. Zawsze podawana wysokość robocza jest najwyższym parametrem jaki jest podawany przez producentów czy sprzedawców, należy zatem zwracać uwagę na określenia czy dany parametr to wysokość robocza, wysokość podestu (przy rusztowaniach), długość drabiny.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź naszą ofertę rusztowań aluminiowych ClimTec

Komentarze do wpisu (0)

Wysyłka
Składając zamówienie w ciągu

01 055901
paczkę nadamy jutro 25.10.2021

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Przejdź do porównywarki
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl