Higher Autoryzowany sklep marki Krause

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Kontakt

tel. 74 857 03 39
biuro@alusystems.pl

Aktualności

Zapraszamy do przeglądania naszego bloga!

Domowe misje bezpieczne i wygodne z drabiną przegubową

Wystarczy jeden krok by zapewnić sobie bezpieczeństwo i wygodę przy codziennych obowiązkach, jak mycie okien, czy robienie porządków na półkach w wysokich do sufitu szafach. Przy tych czasem akrobatycznych zadaniach zapewni je nam drabina. Nasze produkty mają stosowne zabezpieczenia i pomogą nam nawet przy trudnym wyzwaniu, jakim jest ozdabianie światełkami domu czy zewnętrznej choinki. Ale jaką wybrać?

Jak odpowiednio rozłożyć drabinę?

W zależności od wyboru rodzaju drabiny musimy liczyć się z tym, że w różny sposób może się ona rozkładać. W większości przypadków proces ten wcale nie jest skomplikowany i wystarczy intuicyjne działanie, które pozwoli na stabilne rozłożenie sprzętu. Problemy mogą jednak pojawić się przy stawianiu nietypowych drabin, kilkuczęściowych produktów, których proces rozkładania może być nieco bardziej skomplikowany. Sprawdź, jak poradzić sobie z poszczególnymi rozwiązaniami.

Jak ustawić drabinę na schodach?

Korzystanie z drabiny powinno odbywać się w warunkach, które gwarantują pełne bezpieczeństwo. Dlatego wydaje się wręcz niemożliwe jej ustawianie na schodach, które przecież nie są powierzchnią płaską. Na szczęście dostępne są modele drabin, które idealnie sprawdzają się na schodach, gwarantując stabilną i bezpieczną pracę. Jak ustawić drabinę na schodach? O tym dowiesz się w poniższym artykule.

KRAUSE Stabilo – rusztowanie do zadań specjalnych

0

Rusztowanie KRAUSE Stabilo - bezpieczne i trwałe

Duże wysokości prac montażowych, czy budowlanych wymuszają konieczność zastosowania odpowiednich narzędzi. Jednym z nich będzie niewątpliwie właściwie dobrane rusztowanie – wystarczająco wysokie, ale jednocześnie w pełni bezpieczne dla użytkowników. Rusztowanie, które sprawdzi się w każdych warunkach oraz przetrwa bardzo częste, nawet codzienne użytkowanie przez wiele miesięcy i lat.

Wszystkie te wymogi spełniają rusztowania KRAUSE z linii Stabilo Professional. Czym ten produkt wyróżnia się wśród dostępnych na rynku rusztowań aluminiowych i jaką ma nad nimi przewagę? Oto garść informacji opisujących szczegółowo rusztowania KRAUSE Stabilo.

KRAUSE Stabilo - rusztowanie do zadań specjalnychRusztowanie dla najlepszych
Stabilo Professional to niewątpliwie system rusztowań przeznaczony dla profesjonalistów, a więc klientów najbardziej wymagających. Dlatego też zarówno podczas projektowania, jak i produkcji zadbano tutaj o najdrobniejsze szczegóły, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa i wygody użytkowników; świadczą o tym, niespotykane gdzie indziej, innowacyjne rozwiązania.

Wymiary
KRAUSE Stabilo Professional posiada szeroki zakres wysokości, długości i szerokości roboczej. Modułowy system pozwala bowiem na rozbudowę wysokości roboczej od 3 m do ponad 14 m. W kwestii wielkości pola podestu KRAUSE pozostawiło użytkownikom również szeroki wybór – dostępne są tutaj bowiem aż trzy długości pola: 2 m (Stabilo 10, 50, 100, 500, 1000, 5000, 5500), 2.50 m (Stabilo 10, 50, 100, 500, 1000 5000) oraz 3 m (Stabilo 100, 500, 1000, 5000). Idąc o krok dalej, KRAUSE zaproponowało klientom również dwie szerokości owego rusztowania: 0,75 m (Stabilo 10, 100, 1000) oraz 1,50 m (Stabilo 50, 500, 5000, 5500).

Konstrukcja
KRAUSE Stabilo Professional to system 7 typów rusztowań (Stabilo 10, 50, 100, 500, 1000, 5000, 5500) różniących się od siebie głównie konstrukcją. Pierwsze cztery typy opierają się na mocnych i trwałych stabilizatorach, kolejne trzy na podporach. Stabilo 10 i 50 wyposażono w stabilizatory stalowe a 100 i 500 w lżejsze, nie mniej jednak trwałe stabilizatory aluminiowe.


We wszystkich typach linii Stabilo Professional wejście pracownika na platformę roboczą odbywa się przy użyciu ramy pionowej, jedynie w serii 5500 zastosowano schody.

 

Rusztowanie aluminiowe KRAUSE Stabilo - innowacyjne rozwiązania

Jednym z największych innowacyjnych osiągnięć inżynierów KRAUSE w linii Stabilo Professional jest między innymi specjalny system połączeń zaciskowych. Pozwala on bowiem na szybki montaż i demontaż poszczególnych elementów wyposażenia, takich jak np. podesty czy stężenia przez jednego pracownika bez konieczności użycia jakichkolwiek narzędzi. Zyskuje na tym także stabilność całej konstrukcji, system ten bowiem został opracowany w taki sposób, że nie ma możliwości samoistnego wypięcia się poszczególnych elementów. Patent ten ma zatem ogromne znaczenie nie tylko dla samej wygody, lecz i dla bezpieczeństwa użytkowników.

 

Rusztowanie jezdne KRAUSE Stabilo - mobilne i wygodne

Kolejnym, godnym uwagi, nowoczesnym rozwiązaniem w rusztowaniach KRAUSE Stabilo Professional (seria 100) jest teleskopowy stabilizator z elementem przesuwnym. Rozwiązanie to pozwala na zmianę zakresu wykonywanych prac bez konieczności przemieszczania całego rusztowania oraz jego demontażu.

 

KRAUSE Stabilo - kompatybilne rusztowanie aluminiowe

System rusztowań aluminiowych Krause jest w pełni kompatybilny z systemem rusztowań elewacyjnych, co sprawia, że elementy tych obu systemów możemy stosować zamiennie. Jest to jedyne takie rozwiązanie na rynku. Sprawia ono, że rusztowanie elewacyjne przy użyciu części z rusztowań wieżowych możemy zamienić na rusztowanie wieżowe przejezdne, natomiast części rusztowań aluminiowych możemy śmiało wykorzystać przy rusztowaniach elewacyjnych Krause. To doskonałe rozwiązanie, ponieważ wykorzystuje wszystkie możliwości sprzętu. 

 

rusztowanie do zadań specjalnych KRAUSE StabiloSystemy bezpieczeństwa
Prawdziwi profesjonaliści wiedzą, jak ważne w przypadku wszelkich prac, a w szczególności tych prowadzonych na wysokościach, jest bezpieczeństwo pracowników. Wprawdzie norma DIN EN 1004 wymaga od użytkowników rusztowań, aby zabezpieczenia boczne przy podestach były montowane powyżej 4 metrów i co 4 m, jednak specjaliści KRAUSE zalecają, aby dodatkowe pomosty rozmieszczać co 2 metry wraz z dwuczęściowymi zabezpieczeniami bocznymi.


Równie ważne, jak zabezpieczenia boczne platform roboczych jest balastowanie rusztowania. Mimo iż większość wyższych rusztowań Stabilo Professional posiada w zestawie podpory, to jednak warto wyposażyć swój zestaw w dodatkowe elementy balastowania – w zależności od konfiguracji rusztowania służą one balastowaniu zarówno stabilizatorów, jak i podpór.


Dla większości profesjonalistów bardzo istotny jest fakt, iż linia Stabilo Professional spełnia wszystkie wymogi normy EN1004 oraz ma certyfikat TÜV Süd.

 

Rusztowanie aluminiowe KRAUSE Stabilo - najszybsze rusztowania na rynku

System rusztowań STABILO ma jeszcze jedną ważną zaletę – dla wielu klientów kluczową. Użytkownik rusztowania STABILO może w łatwy sposób je zmieniać, wybierając szersze lub węższe konfiguracje w zależności od potrzeb; wystarczy zastosować odpowiednią szerokość ramy, podczas gdy wszystkie pozostałe elementy systemu są uniwersalne i pasują do każdej konfiguracji. Tak więc przebudowa rusztowania szerokiego w wąskie i odwrotnie wymaga jedynie zmiany szerokości ram.

 

Rusztowania aluminiowe STABILO – hybryda do każdego zadania

System rusztowań STABILO ma jeszcze jedną ważną zaletę – dla wielu kluczową. STABILO to cały system rusztowań, cała seria. Właściciel rusztowania STABILO może w łatwy sposób konfigurować sobie rusztowania szerokie lub wąskie (wystarczy zastosować odpowiednią szerokość ramy) wszystkie pozostałe elementy systemu są uniwersalne i pasują do siebie. Tak więc przebudowa rusztowania szerokiego w wąskie i odwrotnie to konieczność tylko zmiany szerokości ram, a nie jak w innych systemach rusztowań całego systemu rusztowania.

 

KRAUSE Stabilo - Niemiecka jakość i precyzja

Mówiąc o rusztowaniach KRAUSE STABILO, należy wspomnieć o jakości ich wykonania. Stabilo to najwyższe spośród rusztowań marki KRAUSE. Produkowane są ze szczególną dbałością o wysoką jakość wykonania, a do ich wytwarzania zastosowano w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną, co gwarantuje wysoką precyzję końcowego wyrobu; dzięki temu każde rusztowanie KRAUSE Stabilo jest sztywne, stabilne, a jego poszczególne elementy doskonale do siebie pasują. 

Komentarze do wpisu (0)

Wysyłka
Składając zamówienie w ciągu

00 090047
paczkę nadamy jutro 01.03.2024

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Przejdź do porównywarki
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl