Higher Autoryzowany sklep marki Krause

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Kontakt

tel. 74 857 03 39
biuro@alusystems.pl

Drabiny i rusztowania KRAUSE - kontakt

Autoryzowany sklep KRAUSE

HIGHER
ul. Armii Krajowej 74
58-130 Żarów
NIP: 886-255-19-14

tel. 74 857 03 39
kom. 662 885 444 lub 662 885 445
e-mail: biuro@alusystems.pl

Zamówienia 24h: 501 960 687

Biuro czynne od pn.-pt.:
w godz 8:00 - 16:00

Bank BZ WBK S.A. 1 0 / Wałbrzych
04 1090 2271 0000 0001 0590 8686

Drabiny ewakuacyjne, przeciwpożarowe, pionowe KRAUSE

Drabiny mocowane na stałe – drabiny ewakuacyjne i przeciwpożarowe

Drabiny ewakuacyjne mocowane do ściany są idealnym rozwiązaniem w zakresie pokonywania wysokości. Dzięki specjalnej konstrukcji drabiny ewakuacyjnej – odpowiednia szerokość i pałąki ochronne, zapewniają stały i bezpieczny dostęp do budynków, budowli, maszyn, urządzeń czy konstrukcji specjalnych. Drabiny pionowe mogą mieć szerokie zastosowanie, można je używać jako:

  • Drabiny przeciwpożarowe, służące jako drogi ewakuacyjne z budynków (często te drabiny określa się mianem: drabiny ewakuacyjne – jako podkreślenie funkcji ewakuacyjnej)
  • Drabiny techniczne, inspekcyjne, służące do wejścia lub zejścia w celach kontrolnych lu konserwacyjnych

Drabiny pionowe są specjalnie zaprojektowane jako konstrukcja składająca się z powtarzalnych modułów. System modułowy zapewnia łatwy transport we wskazane miejsce oraz samodzielny i szybki montaż. Dzięki niewielkiej liczbie części składowych ograniczonych do minimum, montaż drabiny ewakuacyjnej jest prosty i szybki, nie wymaga specjalistycznych narzędzi ani sprzętu. System modułowy pozwala zaoszczędzić około 40% kosztów w porównaniu z tradycyjną metodą wykonania drabin ewakuacyjnych (metodą spawania do konstrukcji budynku). Szeroka gama wyposażenia dodatkowego sprawia, że możliwe są do wykonania nawet najróżniejsze wymagania klientów, które wynikają ze specyfiki obiektu czy warunków montażu.

Cena od 220,00 zł netto za mb (metr bieżący)
tel. 662 885 444 lub 662 885 445

Drabiny ewakuacyjne z uwagi na oszczędność czasu i kosztów są obecnie coraz bardziej popularne na naszym rynku. Łatwość montażu, szybkość, możliwość montażu praktycznie w każdych warunkach, niższy koszt w porównaniu z tradycyjną metodą sprawia, że rozwiązanie to jest powszechnie stosowane współcześnie. 

drabiny pionowe mocowane na stałe KRAUSE

Drabiny pionowe według normy EN ISO 14122-4 - Drabiny pionowe mocowane na stałe do maszyn i urządzeń

 

 

Jak dobrać odpowiednią drabinę ?

Do wyboru odpowiedniej drabiny ewakuacyjnej będzie potrzebne określenie kilku cech oraz warunków w jakich będzie znajdować się drabina, poniżej przedstawiamy kilka punktów, na które warto zwrócić uwagę, aby dobrać odpowiednią drabinę:

  • Stalowa czy aluminiowa? To podstawowe pytanie jakie należy sobie zadać przy wyborze drabiny pionowej. Drabiny stalowe występują w wersji stali ocynkowanej lub stali nierdzewnej zaś aluminiowe w wersji aluminium naturalne lub aluminium anodowane. Podstawowa różnica między drabiną pionową stalową a aluminiową to waga drabiny. Drabiny aluminiowe są znacznie lżejsze od ich stalowych odpowiedników, co wiąże się z faktem, że jeśli mamy ograniczenia związane z dopuszczalną wagą drabiny powinniśmy zastosować drabiny aluminiowe.
  • Częstotliwość korzystania z drabiny ? To drugie podstawowe pytanie bowiem daje podpowiedź do tego jaki system drabin zastosować. W sytuacjach, gdy drabina ewakuacyjna ma być zamontowana z myślą tylko i wyłącznie do małej lub średniej eksploatacji i nie ma szczególnych wymogów dotyczących drabiny, rekomendujemy zakup drabiny, która cechuje się najlepszym stosunkiem ceny – nie ma sensu wydawać fortunę na drogie zachodnie rozwiązania systemowe. Inna sytuacja ma miejsce gdy drabina pionowa będzie przeznaczona do częstej lub bardzo częstej eksploatacji, wówczas zakup droższego systemu drabin ma uzasadnienie, wówczas możemy zaproponować Państwu rozwiązanie w postaci drabin ewakuacyjnych systemowych firmy KRAUSE.
  • Środowisko, w którym będzie zastosowana drabina, to zagadnienie jest szczególnie ważne w sytuacjach, gdy drabiny ewakuacyjne będą używane w określonych – specyficznych środowiskach np. o zwiększonej wilgotności, o narażeniu na działanie kwasów czy substancji żrących czy np. w środowiskach o wysokich wymogach czystości (przemysł spożywczy). Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze specyficznymi warunkami, możemy dobrać odpowiedni rodzaj drabiny, który będzie właściwy.

 

 Cena od 220,00 zł netto za mb (metr bieżący)
tel. 662 885 444 lub 662 885 445

 

Jaka wysokość drabiny? Generalnie to pytanie jest najczęściej zadawane, bowiem przy doborze drabiny jest najważniejsze.
Aby prawidłowo dobrać drabinę należy uwzględnić wysokość budynku lub konstrukcji do momentu wejścia na dach i do tej wielkości należy dodać jeszcze 1,10m (jako poręcze wejścia na dach). Tak przyjętą wielkość określamy jako długością drabiny ewakuacyjnej. Należy pamiętać, że zgodnie z przepisami BHP drabina do 10m całkowitej długości nie musi posiadać tzw. podestu spoczynkowego, powyżej tej długości i każde następne 10m – drabina musi być wyposażona w podest spoczynkowy. Oczywiście nasi specjaliści techniczno – handlowi pomogą Państwu w doborze odpowiednich długości i rozwiązań zgodnych z aktualnymi przepisami budowlanymi i BHP.

Montaż drabiny ewakuacyjnej
Nasza oferta obejmuje zakup samej drabiny ewakuacyjnej w określonym systemie. Sam montaż drabiny ewakuacyjnej klient może przeprowadzić we własnym zakresie zgodnie z załączoną dokładną instrukcją montażu krok po kroku. W przypadku chęci skorzystania z naszych usług montażu drabin pionowych, możemy Państwu przygotować odpowiednią wycenę.

Certyfikat na drabiny ewakuacyjne
Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, prawem budowlanym i przepisami BHP a także zgodnie z obowiązującymi normami dotyczącymi drabin ewakuacyjnych, drabiny ewakuacyjne powinny posiadać tzw. Deklarację Zgodności Producenta dotyczącą spełniania przez produkt norm bezpieczeństwa i wymogów stawianych drabinom ewakuacyjnym. Na wszystkie oferowane przez nas systemy drabin ewakuacyjnych posiadamy wymagane deklaracje zgodności i zapewniamy je dla każdego naszego klienta.

Warunki dostawy towaru
Drabiny ewakuacyjne to produkt wykonywany pod specjalne zamówienie (drabina złożona jest ze standardowych elementów, ale celem dopasowania jej do określonej wysokości konstrukcji ostatnie elementy są odpowiednio docinane i dopasowane). Z uwagi na ten fakt przy zamówieniu drabin ewakuacyjnych wymagana jest przedpłata na podstawie faktury proforma. Dostawa drabin ewakuacyjnych odbywa się naszym transportem lub za pośrednictwem firm kurierskich bezpośrednio we wskazane miejsce. Istnieje również możliwość dostawy w każde miejsce w Europie według ustalonych warunków.

 

Cena od 220,00 zł netto za mb (metr bieżący)
tel. 662 885 444 lub 662 885 445

 

Nasze realizacje

drabiny pionowe ewakuacyjna pionowa montowana na stałe KRAUSE

 

drabiny pionowe ewakuacyjna pionowa montowana na stałe KRAUSE

 

drabiny pionowe ewakuacyjna pionowa montowana na stałe KRAUSE

 

drabiny pionowe ewakuacyjna pionowa montowana na stałe KRAUSE

 

drabiny pionowe ewakuacyjna pionowa montowana na stałe KRAUSE

 

drabiny pionowe ewakuacyjna pionowa montowana na stałe KRAUSE

 

drabiny pionowe ewakuacyjna pionowa montowana na stałe KRAUSE

 

drabiny pionowe ewakuacyjna pionowa montowana na stałe KRAUSE

Wysyłka
Składając zamówienie w ciągu

02 144019
paczkę nadamy 25.11.2019

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Certyfikat dystrybutora

certyfikat

do góry
Przejdź do porównywarki
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl