Higher Autoryzowany sklep marki Krause

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Kontakt

tel. 74 857 03 39
biuro@alusystems.pl

Aktualności

Zapraszamy do przeglądania naszego bloga!

Domowe misje bezpieczne i wygodne z drabiną przegubową

Wystarczy jeden krok by zapewnić sobie bezpieczeństwo i wygodę przy codziennych obowiązkach, jak mycie okien, czy robienie porządków na półkach w wysokich do sufitu szafach. Przy tych czasem akrobatycznych zadaniach zapewni je nam drabina. Nasze produkty mają stosowne zabezpieczenia i pomogą nam nawet przy trudnym wyzwaniu, jakim jest ozdabianie światełkami domu czy zewnętrznej choinki. Ale jaką wybrać?

Jak odpowiednio rozłożyć drabinę?

W zależności od wyboru rodzaju drabiny musimy liczyć się z tym, że w różny sposób może się ona rozkładać. W większości przypadków proces ten wcale nie jest skomplikowany i wystarczy intuicyjne działanie, które pozwoli na stabilne rozłożenie sprzętu. Problemy mogą jednak pojawić się przy stawianiu nietypowych drabin, kilkuczęściowych produktów, których proces rozkładania może być nieco bardziej skomplikowany. Sprawdź, jak poradzić sobie z poszczególnymi rozwiązaniami.

Jak ustawić drabinę na schodach?

Korzystanie z drabiny powinno odbywać się w warunkach, które gwarantują pełne bezpieczeństwo. Dlatego wydaje się wręcz niemożliwe jej ustawianie na schodach, które przecież nie są powierzchnią płaską. Na szczęście dostępne są modele drabin, które idealnie sprawdzają się na schodach, gwarantując stabilną i bezpieczną pracę. Jak ustawić drabinę na schodach? O tym dowiesz się w poniższym artykule.

Jak odpowiednio rozłożyć drabinę?

0

Drabiny kilkuczęściowe i wysuwane — produkty o nietypowych sposobach rozkładania

 

Jednym z najważniejszych czynników w procesie rozkładania drabiny jest stosowanie się do zaleceń producenta. Jak rozłożyć drabinę? Z pozoru proces ten wcale nie wydaje się skomplikowany. Klasyczne aluminiowe drabiny, które posiadamy w swoich domach, komórkach czy piwnicach wymagają jedynie rozciągnięcia nóżek i zaczepienia stopnia o przeciwległą aluminiową rurkę. Jak rozłożyć drabinę 3-częściową i jak się z nią obchodzić? W takim wypadku warto zachować szczególną ostrożność. Wszyscy znamy chyba popularny motyw złożenia się takiej drabiny na przykład w filmach komediowych. O ile na ekranie może wyglądać to zabawnie, o tyle w prawdziwym życiu nieprawidłowe rozłożenie produktu grozi upadkiem i poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, nie tylko dla samego użytkownika, ale również dla wszystkich obecnych wokoło. Przede wszystkim na wstępie należy zapoznać się z dołączoną do produktu instrukcją obsługi. Producent wskaże, jak obchodzić się ze sprzętem, jakich działań unikać i na co zwrócić szczególną uwagę. Kolejnym ważnym krokiem jest zapewnienie stabilnego podłoża pod drabiną. Nawet dokładnie rozłożony produkt nie będzie bezpieczny, jeśli postawimy go na nierównej ziemi czy krzywym chodniku. Stabilne, płaskie i równe podłoże to podstawa do rozpoczęcia prac. Większość modeli kilkuczęściowych drabin wyposażona jest w automatyczne mechanizmy, które blokują poszczególne elementy drabiny. Przed wejściem należy upewnić się, że mechanizm został zablokowany i wejście jest stabilne i bezpieczne. 

Zwróć uwagę na otoczenie, w którym rozkładasz drabinę

To kolejny element tego, w jaki sposób należy zapewnić bezpieczeństwo wokół miejsca pracy. Zanim zajmiesz się rozkładaniem drabiny, zwróć uwagę na to, co znajduje się w jej sąsiedztwie. Nie rozkładaj jej w pobliżu drzwi lub okien, które mogą zostać nagle otwarte. Szczególnie istotne są również warunki atmosferyczne panujące w miejscu pracy. Jeśli planujesz ustawić drabinę na zewnątrz, mocny wiatr lub intensywny deszcz stanowią duże zagrożenie dla korzystającego ze sprzętu. Śliskie stopnie, mocne ruchy drabiny wskutek powiewów są zagrożeniem dla zdrowia i życia pracującego na drabinie. Stosuj się do zaleceń i przeciwwskazań producentów i zbadaj w pierwszej kolejności warunki, jakie panują na zewnątrz. Określ możliwości i zagrożenia i dopiero po upewnieniu się, że wszystko jest zgodne z zasadami bezpieczeństwa, przystąp do rozkładania drabiny. 

 

Nietypowe rozwiązania — drabina Krause

Producenci starają się jak najmocniej ułatwić życie i pracę użytkowników i oferują różne rozwiązania, które często zawierają nieznane nam mechanizmy. Jak rozłożyć drabinę Krause? Przede wszystkim należy rozpocząć proces od przytwierdzenia stabilizatora, który daje dodatkowe zabezpieczenie drabiny i jej użytkowników. Kolejnym etapem będzie rozłożenie ramion drabiny i upewnienie się, czy każdy element spełnia swoją funkcję. W pracach z drabinami nie należy zapominać o ogólnych zasadach BHP, do których powinni stosować się wszyscy użytkownicy. Zanim wejdziesz na drabinę, sprawdź, czy wszystkie jej elementy są zgodne z założoną przez producenta konstrukcją. Wgniecenia, uszczerbki, problemy z działaniem mechanizmu — każda z tych cech powinna być przeciwwskazaniem do dalszego użytkowania produktu. Wybór drabiny należy dopasować do poziomu wykonywanych prac. Inny rodzaj produktu sprawdzi się przy wieszaniu zasłon w domu, a inny przy skomplikowanych pracach budowlanych. Zanim sprawdzisz, jak rozłożyć drabinę upewnij się, że wykorzystujesz właściwy produkt w swojej pracy.

Komentarze do wpisu (0)

Wysyłka
Składając zamówienie w ciągu

00 222650
paczkę nadamy jutro 04.12.2023

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Przejdź do porównywarki
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl