Higher Autoryzowany sklep marki Krause

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Kontakt

tel. 74 857 03 39
biuro@alusystems.pl

Aktualności

Zapraszamy do przeglądania naszego bloga!

Jak odpowiednio rozłożyć drabinę?

W zależności od wyboru rodzaju drabiny musimy liczyć się z tym, że w różny sposób może się ona rozkładać. W większości przypadków proces ten wcale nie jest skomplikowany i wystarczy intuicyjne działanie, które pozwoli na stabilne rozłożenie sprzętu. Problemy mogą jednak pojawić się przy stawianiu nietypowych drabin, kilkuczęściowych produktów, których proces rozkładania może być nieco bardziej skomplikowany. Sprawdź, jak poradzić sobie z poszczególnymi rozwiązaniami.

Drabiny Dwustronne - idealne do prac domowych i budowlanych

Wygodne w użytkowaniu, pomocne zarówno przy pracach domowych, jak i pracach budowlanych. Drabiny dwustronne sprawdzają się na wielu polach. Warto wybierać stabilne i trwałe produkty niezależnie od ich przeznaczenia. Korzystając z ofert i usług pewnych producentów, możesz liczyć na bezpieczne produkty, a tym samym bezpieczne prace budowlane. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając drabinę.

 

Jak obliczyć powierzchnię rusztowania

Rusztowania to wyposażenie, które przydaje się podczas prowadzenia wielu robót budowlanych. To właśnie dzięki niemu możliwe jest prowadzenie prac na wysokościach, zarówno przy budowie jak i remoncie domu jednorodzinnego oraz bloków czy wielkopowierzchniowych budynków. Istnieje wiele typów rusztowań, a każdy inwestor, zanim przystąpi do pracy powinien skalkulować koszty całej inwestycji. Do tego potrzebna będzie mu wiedza o powierzchni rusztowań. Jak obliczyć metry kwadratowe rusztowania? O tym przeczytasz w naszym artykule.

Jak ustawić drabinę na schodach?

0

Bezpieczeństwo podczas pracy na drabinie 

Prace prowadzone na drabinach to prace na wysokości, które zaliczane są do grupy niebezpiecznych. Dlatego konieczne jest poszukiwanie rozwiązań, które pozwolą na stabilność i zapewnią maksymalne bezpieczeństwo użytkownikom. Producenci drabin wręcz prześcigają się w proponowaniu rozwiązań, które minimalizują ryzyko upadku i są łatwe w obsłudze oraz trwałe. Muszą być zgodne z restrykcyjnymi normami bezpieczeństwa i przepisami BHP. Co ważne, typowe drabiny oferowane w sklepach nie są przeznaczone do ich ustawiania na schodach, do tego celu powstają specjalne konstrukcje, czyli drabiny na schody. To specjalnie zaprojektowane narzędzia, dzięki którym możliwa jest praca na schodach, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa i wymaganej stabilności.

Jak postawić drabinę na schodach?

Zanim przejdziemy do tego, jak postawić drabinę na schodach, należy upewnić się, że nasz model jest przeznaczony do prowadzenia prac w tych warunkach. Rozkładanie drabiny, warto rozpocząć od zdjęcia ruchomego i wysuwanego przęsła drabiny, a następnie obrócić je o 180 stopni w poziomie i pionie, po czym wsunąć pod część środkową. Następnie można przejść do ustawiania drabiny na schodach. Należy poprawić ustawienie drabiny do swoich wymagań, za pomocą ruchomego przęsła. Cały proces ustawiania jest niezwykle szybki, a drabina przystosowana do schodów jest gwarancją maksymalnego bezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać, aby wybierać modele przeznaczone do użytkowania na schodach. Tylko wtedy można mieć pewność, że konstrukcja pozwoli na stabilność i pracę w normalnych warunkach. W końcu upadek z wysokości może okazać się naprawdę niebezpieczny dla zdrowia. 

Jaka drabina będzie odpowiednia?

Ustawienie drabiny na schodach należy rozpocząć od wyboru odpowiedniej konstrukcji do ustawiania na danej powierzchni. Może to być na przykład drabina Krause 3×7 na schody, która idealnie sprawdza się do użytkowania przydomowego, do prowadzenia różnorodnych prac remontowych i instalacyjnych. Kiedy jednak potrzebujemy rozwiązania, które sprawdzi się do profesjonalnego użytku, świetnym wyborem może okazać się drabina Krause 3×8 na schody bądź drabina Krause 3×9 na schody. To niezawodne konstrukcje, które śmiało, można użytkować prywatnie, jak i w firmach do prac wykończeniowych, instalacyjnych czy remontowych. Posiadają rolki przyścienne, które świetnie przystosowują drabinę do pracy na niestabilnym podłożu. Umożliwiają pracę na dużych wysokościach, a dodatkowo są lekkie, kompaktowe i łatwe w obsłudze. Warto wiedzieć, że każda konstrukcja Krause to idealna drabina do malowania na schodach. 

Dlaczego warto kupić specjalną drabinę na schody?

Drabiny na schody to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy na bezpieczeństwie i stabilności podczas wykonywania prac, na nierównej powierzchni, jaką są schody. Dzięki odpowiednio przygotowanej konstrukcji, pozwalają na komfort i szybkie wykonywanie obowiązków nawet w ekstremalnie trudnych warunkach. Są trwałe, solidnie wykonane i funkcjonalne, dlatego coraz chętniej są wybierane przez wiele osób, które przekonują się, że prace prowadzone na schodach mogą być szczególnie niebezpieczne, jeśli brak nam odpowiednich narzędzi i akcesoriów. Drabina na schody to produkt, który cieszy się rosnącą popularnością, dlatego powinien postawić na nią każdy, kto chce czuć się bezpiecznie i komfortowo podczas malowania, wykonywania instalacji i wielu innych prac. Pamiętajmy jednak, że zanim przystąpimy do pracy, należy wiedzieć, jak ustawić drabinę na schodach, tak aby uniknąć problemów z jej stabilnością i funkcjonalnością. 

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium